Szlak Bursztynowy >> wczasy Litwa, wakacje, oferty, opinie, wycieczka objazdowa Szlak Bursztynowy >> rezerwuj najtaniej na Litwa.info.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Litwa.info.pl  >  Lista ofert  >  Szlak Bursztynowy, Litwa: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Szlak Bursztynowy, Litwa: wycieczki objazdowe

Litwa, Litwa: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
cena za osobę od:
zawiera:zakwaterowanie, ubezpieczenie KL i NW, wyżywienie według wybranej opcji, przelot, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, opieka rezydenta
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Wybrana oferta jest nieaktualna. Aby kontynuować zmień ustawienia.
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
Pogoda i klimat
Wilno
Słonecznie
6oC
opady:brak
zachmurzenie:brak
ciśnienie:1018 hPa
wiatr:11 km/h

Szlak Bursztynowy, Litwa: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:


Szlak Bursztynowy

Kategoria:

Region:

Litwa /

Opis oferty: :

Kowno • Szawle • Ryga • Tallin • Carskie Sioło • Sankt Petersburg • Kronsztad • Peterhof • Wilno • Troki Niezapomniana podróż słynnym szlakiem bursztynowym! Odkryj wspaniałe zabytki, intrygujące miasta, spróbuj lokalnych przysmaków i zobacz wszystko, co warto zobaczyć. W programie sentymentalna podróż do miejsc nierozerwalnie związanych z Adamem Mickiewiczem, jak Kowno i cmentarz Na Rossie w Wilnie, a także hanzeatyckie miasta: urzekająca Ryga i klimatyczny Tallin. Kilka dni w Sankt Petersburgu - kulturalnej stolicy Rosji - będzie okazją do poznania światowej sławy muzeów oraz udziału w kolacji z lokalnymi potrawami i tradycyjnymi pieśniami. Dodatkowo na trasie imponujące rezydencje carów w Carskim Siole i Peterhofie, a także wyprawa na wyspę Kotlin. Łączna trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2000 km.

1. DZIEŃ. KOWNO:

Zbiórka uczestników. Przejazd do KOWNA - stolicy międzywojennej Litwy, miasta, gdzie Wilia spotyka się z Niemnem, gdzie żył i pracował Adam Mickiewicz. Zwiedzanie archikatedry św. Piotra i Pawła. Spacer po starym mieście z ratuszem zwanym Białym Łabędziem, Gimnazjum Jezuitów, w którym wykładał Adam Mickiewicz, Domem Perkuna - litewskiego bożka błyskawic - i pozostałościami kowieńskiego zamku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SZAWLE - RYGA:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice SZAWLI i zwiedzanie Góry Krzyży, gdzie znajduje się ok. 150 tys. krzyży, pozostawionych przez pielgrzymów i tworzących niezwykłe sanktuarium. Przejazd do RYGI, stolicy Łotwy. Spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO: zamek ryski, zespół średniowiecznych kamieniczek - Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia, Dom Bractwa Czarnogłowych, katedra protestancka, Ulica Alberta - piękne secesyjne kamienice autorstwa Michaiła Eisensteina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TALLIN:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TALLINA i zwiedzanie stolicy Estonii, nazywanej Florencją Północy. Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea - obecnie siedziba parlamentu, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościoły: św. Olafa i św. Ducha z XIV w. Zwiedzanie katedry luterańskiej, spacer i podziwianie ogrodu pałacu Kadriorg. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę olimpijską Pirita. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CARSKIE SIOŁO - SANKT PETERSBURG:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na przejście graniczne z Rosją w Iwangorodzie. Przekroczenie granicy. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z Komnatą Bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Czas wolny. Przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG:

Śniadanie. Objazd SANKT PETERSBURGA z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta, zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): nocny rejs po rzece Newie - jedna z największych atrakcji turystycznych w Petersburgu. W godzinach nocnych mosty miasta są otwierane na kilka godzin, aby umożliwić żeglugę dużym jednostkom pływającym. Otwieraniu mostów towarzyszy niezliczona ilość różnokolorowych świateł, wiele małych statków turystycznych na rzece oraz rzesze turystów obserwujących widowisko z brzegów (w godz.: 24.00 do 03.00). Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. KRONSZTAD:

Śniadanie. Wyjazd do KRONSZTAD, rosyjskiego miasta na wyspie Kotlin w Zatoce Fińskiej, silnie ufortyfikowanego portu stanowiącego obronę Sankt Petersburga od strony morza. Objazd miasta, zwiedzanie: XIX w. sobór św. Włodzimierza, Sobór Morski (sobór św. Mikołaja), Plac Kotwiczny, mareograf - przyrząd wyznaczający średni poziom Morza Bałtyckiego, suchy dok Piotra I. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym i podziwianie fortów od strony morza. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. PETERHOF:

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Następnie wizyta w Muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. PRZEJAZD DO WILNA:

Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie i wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd na przejście graniczne z Estonią w Iwangorodzie. Po przekroczeniu granicy przejazd przez terytorium Estonii, Łotwy i Litwy. W trakcie przejazdu przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. WILNO:

Śniadanie. Zwiedzanie WILNA, stolicy Litwy. Cmentarz Na Rossie, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży. Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO: Plac Katedralny z archikatedrą wileńską, pomnik Giedymina - założyciela Wilna i Trok, Zamek Górny z basztą Giedymina, rynek Starego Miasta, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza. Zwiedzanie: Muzeum Bursztynu, kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Piotra i Pawła, archikatedra św. Stanisława, Uniwersytet Wileński, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. TROKI:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TROK, zwiedzanie zamku zwanego małym Malborkiem oraz rejs po Jeziorze Galwe wokół zamku z degustacją karaimskich kibinów, czyli narodowych pierogów o różnym nadzieniu. Wyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

9 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 1 w Kownie, 1 w Rydze, 1 w Tallinie, 4 w Sankt Petersburgu, 2 w Wilnie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 9 śniadań, 6 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 250 EUR. Wizy: od 01.10.2019 r. obywatele Polski mogą składać wnioski o bezpłatną wizę elektroniczną na stronie MSZ Rosji pod adresem: http://electronic-visa.kdmid.ru. BP ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy turystycznej, szczegółowe informacje w zakładce "Informacje praktyczne". Opłata za pośrednictwo: 50 PLN. Opłaty fakultatywne: nocny rejs po Newie: ok. 35 EUR; kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 45 EUR (wymagane min. 25 os.). Przy rezerwacji wycieczki poniżej 30 dni do terminu wyjazdu brak gwarancji wstępu do Carskiego Sioła, Peterhofu i Ermitażu. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Przewodnik: Litwa: Wycieczki Objazdowe, Litwa


Litwa > Litwa: wycieczki objazdowe
Litwa: Wycieczki Objazdowe:
Atrakcje Litwy to nie tylko przepiękne miasta, ale także wspaniałe krajobrazy oraz piaszczyste wybrzeże Bałtyku. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom Litwa da się odkryć w stosunkowo krótkim czasie. Do najciekawszych atrakcji z pewnością należą duże miasta jak Wilno czy Kowno, pochodzący z XV wieku zamek w Trokach, położone na Niemnem Druskienniki czy Muzeum Morskie wraz z Delfinarium w Kłajpedzie. Miłośnicy przyrody mają z kolei do wyboru kilka parków narodowych, w tym Żmudzki, Auksztocki oraz Mierzei Kurońskiej.
czytaj więcej
 

Litwa: mapa


Wilno - prognoza pogody

10800000
Aktualne warunki

Poniedziałek
16 maja
Słonecznie
6°C
Słonecznie
opady:brak
zachmurzenie:brak
wilgotność:81%
widoczność:10 km
ciśnienie:1018 hPa
wiatr:310° 11 km/h
wsch. słońca:05:12
zach. słońca:21:20
Wtorek
17 maja
Możliwe przejściowe opady deszczu
min: 1°C    max: 12°C
Możliwe przejściowe opady deszczu
opady:0.5 mm
wiatr:326°  26 km/h
wsch. słońca:05:11
zach. słońca:21:22
Środa
18 maja
Częściowe zachmurzenie
min: 0°C    max: 15°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:319°  18 km/h
wsch. słońca:05:09
zach. słońca:21:23
Czwartek
19 maja
Częściowe zachmurzenie
min: 3°C    max: 18°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:278°  19 km/h
wsch. słońca:05:07
zach. słońca:21:25
Piątek
20 maja
Częściowe zachmurzenie
min: 9°C    max: 22°C
Częściowe zachmurzenie
opady:0.1 mm
wiatr:218°  16 km/h
wsch. słońca:05:06
zach. słońca:21:27

Wilno - klimat

Litwa - kiedy na wakacje?
  • Na Litwę najlepiej się wybrać w okresie od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury są najwyższe, a opady występują stosunkowo rzadko. Lato na Litwie jest podobne do polskiego i nierzadko zdarzają się tu upały po ponad 30 °C.
  • Na zwiedzanie i wycieczki objazdowe dobry jest każdy moment. W ostatniej dekadzie nawet zima nie jest bardzo mroźna i temperatura od listopada do marca oscyluje w okolicy 0 °C.
  • Miesiącami o najwyższych temperaturach są czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie między 12 °C a 21 °C.
  • Najzimniejsze miesiące to grudzień, styczeń i luty, kiedy średnie temperatury wahają się od 2 °C do -6°C.
  • Opady najczęściej występują w okresie od sierpnia do grudnia oraz w maju. Liczba dni z opadami wynosi wtedy 11-13 w skali miesiąca.
Terytorium Litwy znajduje się pod wpływem dwóch stref klimatycznych – umiarkowanego przejściowego morskiego na wybrzeżu i kontynentalnego w głębi kraju. Wynikiem ścierania się tych dwóch stref są znaczne wahania temperatur w ciągu roku oraz zmienność pogody. Latem normą są upały i temperatura przekraczająca 30 °C, zimą natomiast spada do nawet -10 °C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec. Średnia temperatura powietrza w tym miesiącu to 13 °C do 22 °C. Najzimniejszym, natomiast, jest styczeń, kiedy temperatura spada do średnio od -1 °C do -6 °C. Temperatura na wybrzeżu litewskim różni się od temperatury w głębi kraju o kilka stopni. Nad Bałtykiem zwykle jest nieco chłodniej. Zimą amplituda jest większa i wynosi ok. 5 °C, latem zmniejsza się do 2-3 °C. Średnia roczna suma opadów na Litwie wynosi 650 mm. Więcej opadów odnotowywanych jest na północy, a nieco mniej w centrum i na południu kraju. Regionem o najwyższej sumie opadów w skali roku jest Wysoczyzna Żmudzka, gdzie roczna suma wynosi nawet 850 mm.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
-3,-4,-2,5,7,12,14,12,8,5,-1,-5,0,0,4,14,18,22,23,22,16,10,2,-1,-1.5,-2.0,1.0,9.5,12.5,17.0,18.5,17.0,12.0,7.5,.5,-3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
125589896311
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
45,110,51,58,51,55,131,52,60,49,68,49,90,86,77,70,64,72,74,75,78,84,88,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
232017151014131312151617

Litwa wycieczki: oferty wczasów z Litwa: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje Last Minute - lato w niskich cenach
Wakacje Last Minute - lato w niskich cenach
Planując wczasy w uwielbianej przez rodziny Bułgarii czy Portugalii słynącej z niezwykłych miast, warto szukać ofert last minute, które zachęcają znacznie niższą ceną w porównaniu do ceny katalogowej biur podróży. Bardzo popularne są oferty Chorwacja Last Minute, szczególnie wśród miłośników sportów wodnych. Last Minute to doskonała propozycja dla osób spontanicznych, które są w stanie zdecydować się na wyjazd w ciągu jednego dnia.Zachęcamy do skorzystania z usług serwisu TravelOne.pl, gdzie codziennie można znaleźć liczne promocje i oferty last minute, również na Cypr i Majorkę.
 
Wakacje Last Minute w Izraelu - sprawdź najlepsze oferty >>
Rajska wyspa Bali w wersji All Inclusive >>
Najlepsze hotele przy piaszczystych plażach Dominikany >>